Založ si blog

Odkaz TV Markíza:Vaša správa o okuliaroch klamala…!

V pondelok večer v hlavnom spravodajstve TV Markíza bola odvysielaná reportáž o preplácaní zdravotných pomôcok-okuliarov a skiel,ako aj ceny za zhotovenie okuliarov.Nakoľko sa danej téme venujem 10 rokov bol som zhrozený akým neprofesionálnym spôsobom bola reportáž spracovaná,koľko obsahovala hlúpostí a zavádzania.V žiadnom prípade sa nejdem sporiť o výšku úhrad avšak odzneli fakty,ktoré nemajú nič spoločné z realitou.Čo sa týka detí,tie majú nárok na 5€ na rám raz ročne,ktorý sa dá bežne kúpiť  v priemere od 35€.Na sklá sa prepláca 6€ /bežné-pri komplikovanejších viac/raz ročne alebo podľa potreby a tie sa pohybujú od 10€ za pár,samozrejme za kvalitu ako je tvrdenie,antireflex,stenšenie si priplatíte.Čiže priemerná cena detských okuliarov aj so sklami vychádza medzi 50-80€ a nie sto ako zavalila odborníčka z Bratislavy.Slovensko je aj na východe i na západe.Je pravdou,že sa znížili ceny preplácané poisťovňou avšak boli zahrnuté všetky dioptrie,čiže aj deti ,ktoré majú napríklad klasické sférické dioptrie napr.-1,00 dostanú tiež 6€.Do 31.3.2011 to tak nebolo.

Pre dospelých poisťovňa aj naďalej prepláca vysoké dioptrie nad 6 dioptrií,nie je pravda čo povedala pani v reportáži.Korunu všetkému dala hovorkyňa nemenovanej poisťovne o sume 4,34€ na rám pre dospelých.Mohla by vedieť,že je to totálna hlúposť.Neprepláca sa nič.Lenže to by najprv musela poznať vestník ministerstva zdravotníctva kde je presne napísané koľko,komu a ako často má poisťovňa preplácať.Bolo by zaujímavé zistiť či naozaj daná poisťovňa takto postupuje,pretože v tom prípade porušuje opatrenie ministerstva zdravotníctva z 1.4.2011-tu si ho môžte pozrieť ako dôkaz ,že nezavádzam a pre prípad že sa chystáte do očnej optiky-http://www.health.gov.sk/,treba ísť do sekcie vestníky a potom kategorizácia a cenotvorba.Dospelým zrušili prakticky všetko od nízkych tórických cez bifokálne až po rám,tých pár diagnóz spĺňa hŕstka ľudí.Zostalo aspoň preplácanie priziem a vysokých dioptrií.Nesúhlasím v mnohom v novom vestníku,no nie o tom tu píšem.Okuliare pre dospelých aj so sklami začínajú niekde už na 32€ ,takže nie je to až taká strašná suma akou sa prezentovala reportáž TV Markíza.Mňa osobne naštvalo ,že TV Markíza odvysiela takúto nepresnú a vysoko neprofesionálnu reportáž bez toho ,aby si zohnali podklady,či vyhľadali odborníka,ktorý sa danej tématike rozumie.Stačilo navštíviť stránku Optickej únie Slovenska a mali by jasno.Ak si takto robia reportéri v najväčšej televízii svoju prácu,koľko reportáži je naozaj pravdivých,či skutočných….dá sa ale i nedá veriť Vašim správam.Toto je jasný dôkaz.Hlavne novinárovi takého rangu by malo v prvom rade záležať na pravde a relevantných informáciách.

Na záver verím,že sa aspoň dočkáme ospravedlnenia a nápravy,pretože je dôležité informovať ľudí pravdivo a nie ich neustále strašiť hlúposťami bez náznaku akejsi zmeny k lepšiemu.Ľudia sú veľmi citlivý na negatívne správy ale náš život nezahŕňa iba tie…A v Markíze by si mali uvedomiť,že ich nepravdivé reportáže ubližujú ľuďom či už pred pultom,za pultom u lekára,v poisťovni…týka sa to totiž všetkých.

Irán, Fico a traja deme. . i

13.12.2013

Tak to som zvedavý kto zaplatí náklady tejto naozaj ušlachtilej misie. Jasne , demokratická krajina Irán každý deň dáva reklamu na Slovensku ohľadom dovolenky a volnočasových aktivít. Má viac »

Vivááááá Las Kažimííír. .. .vivá Las Vegááás. ..

26.08.2013

A ďalší skvelý projekt je na svete! Paráda, zástupy nakupujúcich z bločkami v rukách utekajú do Tiposu v očakávaní losovania a následne nejakej tej výhry! Hurá, sláva Vám pán minister! viac »

SNP alebo strely do zátylku? .. . p. Čarnogurský

24.08.2013

Každoročne sa v období augusta vynárajú rôzne úvahy o Slovenskom štáte počas rokov 1939-1945.Tento rok nesporne najvýraznejšie zapôsobili slová kandidáta na „prezidenta“! Jána Čarnogurského. viac »

marcel, rodina, vlak

Rodičia bojovali o syna, na liečbu dali všetko

15.12.2018 08:00

Smrť si poňho prišla príliš skoro, chlapec sotva dospel, mal 18 rokov.

počasie, sneh

Na horách sneh, v nížinách blato

15.12.2018 07:00

Kým v stredných a vysokých polohách sa zvianočnieva, v nížinách sa zrejme k najkrajším sviatkom roka došmýkame po blate.

Národný futbalový štadión

TOP 5 videí týždňa TV Pravda

15.12.2018 06:00

Bude obchvat Bratislavy v roku 2020? Klamal Kiska? Kam zmizli eurofondy na kultúru? Kde sa ukrýval Šajgal? Ako sa vám páči nový Národný futbalový štadión?

kiska

VIDEO: Kiska kúpil v Slavkove až desať pozemkov

15.12.2018 06:00

Prezident Andrej Kiska skupoval pozemky pod Tatrami vo Veľkom Slavkove ako na bežiacom páse. Kauza podvodu s pozemkami sa Kisku dotýka čoraz viac.

mathiass

Všetci sú ľudia , iba ja som človek...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 127684x
Priemerná čítanosť článkov: 6720x

Autor blogu

Kategórie