Založ si blog

Odkaz TV Markíza:Vaša správa o okuliaroch klamala…!

V pondelok večer v hlavnom spravodajstve TV Markíza bola odvysielaná reportáž o preplácaní zdravotných pomôcok-okuliarov a skiel,ako aj ceny za zhotovenie okuliarov.Nakoľko sa danej téme venujem 10 rokov bol som zhrozený akým neprofesionálnym spôsobom bola reportáž spracovaná,koľko obsahovala hlúpostí a zavádzania.V žiadnom prípade sa nejdem sporiť o výšku úhrad avšak odzneli fakty,ktoré nemajú nič spoločné z realitou.Čo sa týka detí,tie majú nárok na 5€ na rám raz ročne,ktorý sa dá bežne kúpiť  v priemere od 35€.Na sklá sa prepláca 6€ /bežné-pri komplikovanejších viac/raz ročne alebo podľa potreby a tie sa pohybujú od 10€ za pár,samozrejme za kvalitu ako je tvrdenie,antireflex,stenšenie si priplatíte.Čiže priemerná cena detských okuliarov aj so sklami vychádza medzi 50-80€ a nie sto ako zavalila odborníčka z Bratislavy.Slovensko je aj na východe i na západe.Je pravdou,že sa znížili ceny preplácané poisťovňou avšak boli zahrnuté všetky dioptrie,čiže aj deti ,ktoré majú napríklad klasické sférické dioptrie napr.-1,00 dostanú tiež 6€.Do 31.3.2011 to tak nebolo.

Pre dospelých poisťovňa aj naďalej prepláca vysoké dioptrie nad 6 dioptrií,nie je pravda čo povedala pani v reportáži.Korunu všetkému dala hovorkyňa nemenovanej poisťovne o sume 4,34€ na rám pre dospelých.Mohla by vedieť,že je to totálna hlúposť.Neprepláca sa nič.Lenže to by najprv musela poznať vestník ministerstva zdravotníctva kde je presne napísané koľko,komu a ako často má poisťovňa preplácať.Bolo by zaujímavé zistiť či naozaj daná poisťovňa takto postupuje,pretože v tom prípade porušuje opatrenie ministerstva zdravotníctva z 1.4.2011-tu si ho môžte pozrieť ako dôkaz ,že nezavádzam a pre prípad že sa chystáte do očnej optiky-http://www.health.gov.sk/,treba ísť do sekcie vestníky a potom kategorizácia a cenotvorba.Dospelým zrušili prakticky všetko od nízkych tórických cez bifokálne až po rám,tých pár diagnóz spĺňa hŕstka ľudí.Zostalo aspoň preplácanie priziem a vysokých dioptrií.Nesúhlasím v mnohom v novom vestníku,no nie o tom tu píšem.Okuliare pre dospelých aj so sklami začínajú niekde už na 32€ ,takže nie je to až taká strašná suma akou sa prezentovala reportáž TV Markíza.Mňa osobne naštvalo ,že TV Markíza odvysiela takúto nepresnú a vysoko neprofesionálnu reportáž bez toho ,aby si zohnali podklady,či vyhľadali odborníka,ktorý sa danej tématike rozumie.Stačilo navštíviť stránku Optickej únie Slovenska a mali by jasno.Ak si takto robia reportéri v najväčšej televízii svoju prácu,koľko reportáži je naozaj pravdivých,či skutočných….dá sa ale i nedá veriť Vašim správam.Toto je jasný dôkaz.Hlavne novinárovi takého rangu by malo v prvom rade záležať na pravde a relevantných informáciách.

Na záver verím,že sa aspoň dočkáme ospravedlnenia a nápravy,pretože je dôležité informovať ľudí pravdivo a nie ich neustále strašiť hlúposťami bez náznaku akejsi zmeny k lepšiemu.Ľudia sú veľmi citlivý na negatívne správy ale náš život nezahŕňa iba tie…A v Markíze by si mali uvedomiť,že ich nepravdivé reportáže ubližujú ľuďom či už pred pultom,za pultom u lekára,v poisťovni…týka sa to totiž všetkých.

Irán, Fico a traja deme. . i

13.12.2013

Tak to som zvedavý kto zaplatí náklady tejto naozaj ušlachtilej misie. Jasne , demokratická krajina Irán každý deň dáva reklamu na Slovensku ohľadom dovolenky a volnočasových aktivít. Má viac »

Vivááááá Las Kažimííír. .. .vivá Las Vegááás. ..

26.08.2013

A ďalší skvelý projekt je na svete! Paráda, zástupy nakupujúcich z bločkami v rukách utekajú do Tiposu v očakávaní losovania a následne nejakej tej výhry! Hurá, sláva Vám pán minister! viac »

SNP alebo strely do zátylku? .. . p. Čarnogurský

24.08.2013

Každoročne sa v období augusta vynárajú rôzne úvahy o Slovenskom štáte počas rokov 1939-1945.Tento rok nesporne najvýraznejšie zapôsobili slová kandidáta na „prezidenta“! Jána Čarnogurského. viac »

sobotka

Český premiér Sobotka bude lobovať u Macrona a Kerna za vyššie platy

22.08.2017 22:15

Český premiér Bohuslav Sobotka vyzve francúzskych a rakúskych najvyšších predstaviteľov na zvyšovanie miezd v ich firmách v Česku.

Walesa

Walesu vyšetrujú pre podozrenie z krivej výpovede

22.08.2017 21:59

Opäť sa to týka jeho údajnej spolupráce s bývalou komunistickou tajnou políciou. Tentokrát ide o podozrenie, že v tejto veci poskytol pod prísahou krivú výpoveď.

Porošenko

Porošenko: Urobíme všetko možné, aby sme boje na Donbase zastavili

22.08.2017 21:19

Kyjev chce oznámiť prímerie vo východnom Donbase od 25. augusta alebo 1. septembra.

ischia, zemetrasenie, taliansko, chlapec, maly chlapec

Potlesk pre bratov, ktorých po otrasoch na Ischii uväznili trosky

22.08.2017 20:00

Taliansko so zatajeným dychom sledovalo drámu v Neapolskom zálive.

mathiass

Všetci sú ľudia , iba ja som človek...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 42818x
Priemerná čítanosť článkov: 2254x

Autor blogu

Kategórie