Založ si blog

Chcem ústavný zákon pre dôchodcov. .. .

Žiadam parlament tejto krajiny , aby neodkladne schválil ústavný zákon na ochranu dôchodcov!

Obsah :

– Preberanie , podpisovanie a iné úkony,  spojené z finančnými službami alebo zmluvami, budú platné iba v prítomnosti právneho alebo rodinného zástupcu na to určeného , v opačnom prípade sú všetky preberania, podpisovania a zmluvy neplatné!

– Úplné oslobodenie od akýchkoľvek poplatkov za zdravotnícku starostlivosť.

– Bezplatná preprava v MHD v mieste bydliska

– Ústavná starostlivosť v minimálnom rozsahu 500€ mesačne /dôchodok+doplatok štát/ pre každého chorého tak , aby mohol byť umiestnený do   zariadení sociálnej pomoci bezodkladne.

– Zriadenie telefónnej linky – rýchla voľba – pre poskytovanie informácii či pomoci v núdzi s celoslovenskou pôsobnosťou

– Individuálny prístup tak , aby sociálny pracovník poznal aspoň zbežne pomery,problémy ľudí v dôchodkovom veku vo svojom obvode a bol povinný im byť nápomocný vo všetkých smeroch – poskytnúť tel.číslo pre rýchlejšiu komunikáciu – ak je to možné vzhľadom k veku.

– Možnosť vybaviť úradné stránky u neho doma ak má preukaz ZŤP

– Poskytnúť opatrovateľský príspevok pre syna,dcéru , ktorý sa v čase ochorenia svojich rodičov o nich starajú denne viac ako 4 hodiny.

 

Možno tu nie je všetko.Ja osobne som sa staral rok o svoju chorú mamu a nikto zo štátu mi nepomohol.Nebyť toho,že pracujem u brata vo firme ,zostal by som bez práce a bez prostriedkov, nie ale každý má túto možnosť.Zároveň tu dávam kópiu príbehu, ktorý sa naozaj stal.

Mali by sme sa už konečne rozhýbať v pomoci našim rodičom,oni si to predsa zaslúžia!!!

 

Príbeh:/pôvodne ako som získal,bez úprav/:

Autor: Mirka Abelova: „Bola som v lekárni po lieky kamarátovi. Predo mnou v rade stala starká, s receptom a kartičkou poistenca v ruke. Tenkým hláskom sa spýtala lekárničky, koľko tie lieky budú stáť. 12.60 – znela odpoveď. Koľko? 2.60? Spýtala sa nahluchla babka. Nie, teta, nie 2.60, ale 12.60. Starká zostala stáť, sklonila hlavu. V ruke ten recept a kartička poistenca. Tak čo, chcete tie lieky? – spýtala sa nevrlo lekárnička. Stará pani sa len potichu otočila, povedala ďakujem a pomaly vyšla von. Zaplatila som svoje lieky a keď som vychádzala pred lekáreň, našla som ju sedieť na stoličkách, čo tam sú a plakať. Potichu, poriadne sa zadusajuc. -Pani, čo sa deje, potrebujete pomôcť? – pýtam sa. Nie, ďakujem, len som si prišla vybrať lieky a nemôžem si ich dovoliť. Plač. Áno. Som hlúpa a možno debilná, že sama s R. pomaly nemám čo žrať. Ale tých 12 eur, ktoré som s ňou pri okienku za lieky zaplatila, boli dobre využité. Pani sa rozplakala opäť, tentoraz ale asi z vďaky. Pýtala si odo mňa adresu, že ona si niekde požičia a tie peniaze mi pošle. Odmietla som. A MOJA OTAZKA AJ DOVOD, PRECO TOTO VLASTNE TU PISEM JE: AKO MOZE TENTO NAS SOCIALNY STAT, STAT, PRE KTORY STARI LUDIA PRACOVALI X ROKOV, AKO MOHLI VSETKY TIETO VLADY, KTORE TU OD SOCIALIZMU BOLI, AKO MOZE DOPUSTIT, ZE SI STARA PANI NEMOZE DOVOLIT KUPIT LIEKY??? KTO MI TOTO VYSVETLI? KDE SU VSETKY NASE PENIAZE, KTORE SA TU ROZDRBAVAJU HOROM-DOLOM???? DOKEDY ESTE TOTO VSETKO, CO SA V TOMTO STATE DIALO, DEJE A BUDE DIAT, BUDEME MY OBCANIA TOLEROVAT???“ Priatelia čo dodať… Podporte zdieľaním, nech to vidia aj naši politici, ktorí používajú facebook vo veľkom na to, aby sa chválili s tým, čo „spravili“. Je to na zamyslenie.

 

Irán, Fico a traja deme. . i

13.12.2013

Tak to som zvedavý kto zaplatí náklady tejto naozaj ušlachtilej misie. Jasne , demokratická krajina Irán každý deň dáva reklamu na Slovensku ohľadom dovolenky a volnočasových aktivít. Má viac »

Vivááááá Las Kažimííír. .. .vivá Las Vegááás. ..

26.08.2013

A ďalší skvelý projekt je na svete! Paráda, zástupy nakupujúcich z bločkami v rukách utekajú do Tiposu v očakávaní losovania a následne nejakej tej výhry! Hurá, sláva Vám pán minister! viac »

SNP alebo strely do zátylku? .. . p. Čarnogurský

24.08.2013

Každoročne sa v období augusta vynárajú rôzne úvahy o Slovenskom štáte počas rokov 1939-1945.Tento rok nesporne najvýraznejšie zapôsobili slová kandidáta na „prezidenta“! Jána Čarnogurského. viac »

Lavrov

Lavrov hájil dohodu s Iránom, situáciu sleduje aj KĽDR

20.01.2018 00:01

"Dohodu nebude možné plniť, pokiaľ ju jednostranne vypovie niektorý z jej účastníkov."

Plyn, energia, bývanie, oheň

Tanker s ruským plynom mieril do USA, záhadne zmenil smer

20.01.2018 00:00

Tri týždne po tom, keď sa tanker Gaselys vydal s kontroverzným nákladom ruského plynu do USA, loď sa otočila a pláva späť. Bola iba deň cesty od svojho cieľa.

plyn, oheň, sporák

Turecko schválilo výstavbu druhej vetvy plynovodu TurkStream

19.01.2018 23:17

Turecko schválilo výstavbu druhej vetvy podmorského plynovodu TurkStream v tureckých vodách. Informoval o tom Gazprom.

peniaze, euro, minca, bankovky

Európske akcie sa vyšplhali najvyššie za dva a pol roka

19.01.2018 22:30

Európske akcie v závere týždňa posilňovali, hore ich tlačí rastúci optimizmus týkajúci sa firemných ziskov a vývoja svetovej ekonomiky.

mathiass

Všetci sú ľudia , iba ja som človek...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 43853x
Priemerná čítanosť článkov: 2308x

Autor blogu

Kategórie