Založ si blog

SNP alebo strely do zátylku? .. . p. Čarnogurský

Každoročne sa v období augusta vynárajú rôzne úvahy o Slovenskom štáte počas rokov 1939-1945.Tento rok nesporne najvýraznejšie zapôsobili slová kandidáta na „prezidenta“! Jána Čarnogurského. Povedzme si zopár faktov.

1. A. Hlinka a jeho strana ako aj jej predstavitelia boli nacionalisti a sympatizovali z fašizmom, sú o tom dokumenty a listy medzi predstaviteľmi hlinkovej strany a cirkvi. Andrej Hlinka sám napísal do novín , že úsilie Adolfa Hitlera treba nesporne vnímať ako revolúciu pre vznik nových moderných pomerov ?!?! , vieme ako táto revolúcia dopadla. Preto dodnes nechápem čo robí jeho busta v NR SR , uráža ma to a veľmi hlboko.

2.A.Hlinka /kňaz/ kvôli majetku v hodnote 1 000 000 korún, ktorý mal byť navrátený….chcel obetovať koalíciu a odísť do opozície. Takisto existuje list , ktorý o tomto pojednáva. Takisto sa vyjadril o slovákoch ako o bande „zlodejov a korheľov“…

3.Samostatný štát to nebol určite, keďže o všetkom rozhodoval nemecký veliteľ, navyše sme odovzdali Nemcom výrobu v 25 podnikoch pre účely ríše a na prírodných zdrojoch nás Nemci pripravili celkom o 9 miliárd korún!!!

4.Hlinkove gardy ,vychovávané cirkvou a hlinkovou stranou, počas celej vojny kradli, rabovali a zabíjali v mene Slovenského štátu. Tam kde sa objavili partizáni, tak tam popravili celú dedinu , neštítili sa strieľať doslova malé dvojročné deti do hlavy. Na inom mieste zase strieľali do zátylku a hádzali do vápna. O tomto existujú filmové zábery z exhumácií po skončení vojny.

5.O deportáciu židov zažiadali zo slovenskej strany a to listom určeným pre samotného Hitlera s prosbou o vyriešenie tejto krízovej situácie, prečo to asi robili vieme – kvôli majetkom…Zároveň Slovenský štát za každého vyvezeného žida zaplatil Nemecku 500 ríšskych mariek.

6.Jozef Tiso bez úplnej hany a hanby vyznamenal nemecké jednotky v B. Bystrici za potlačenie povstania a terorizovanie občanov Slovenska. Zároveň aj Hlinkove gardy o ktorých píšem v bode 4. ….za zabíjanie detí!!!! V čase , keď už musel vedieť, že vojna a jeho vláda je na konci…a ani pod ťarchou týchto skutočností nebol schopný ochrániť slovenský národ!!!Nechápem ako sa môže nájsť človek ,ktorý toto dokáže prehliadať a vôbec fandiť takému zločincovi.

 

Toto je len zopár „prešľapov“ slávneho Slovenského štátu. Ak si niekto myslí, že to bol raj na zemi, tak je hlboko na omyle. Bola to fašistická diktatúra, ktorá potláčala základné ľudské práva , dovolila strieľanie civilistov ,ktorí sa ničím zlým neprevinili. A ak toto niekto nedokáže na základe pár faktov pochopiť, mal by sa hlboko zamyslieť nad svojím pohľadom na svet.

Nie, pán Čarnogurský , nebudete prezidentom nikdy , väčšina z nás fašistickú vražednú minulosť Slovenského štátu nezahmlieva , nezľahčuje ale ctí si obetí , ktoré padli za to , že môžeme žiť bez fašizmu a nemusíme sa báť toho ,že nás niekto deportuje kvôli rase , presne tak ako sa to dialo v Slovenskom štáte 1939-1945.

Česť ich pamiatke!!!!!!!!

Irán, Fico a traja deme. . i

13.12.2013

Tak to som zvedavý kto zaplatí náklady tejto naozaj ušlachtilej misie. Jasne , demokratická krajina Irán každý deň dáva reklamu na Slovensku ohľadom dovolenky a volnočasových aktivít. Má viac »

Vivááááá Las Kažimííír. .. .vivá Las Vegááás. ..

26.08.2013

A ďalší skvelý projekt je na svete! Paráda, zástupy nakupujúcich z bločkami v rukách utekajú do Tiposu v očakávaní losovania a následne nejakej tej výhry! Hurá, sláva Vám pán minister! viac »

Slovenský futbalový . .. .. hnoj. ..

22.08.2013

Potom čo sa odohralo v nedeľu na štadióne Slovana som veľmi pozorne sledoval čo sa bude diať. Dnes bol vynesený rozsudok. Trest, ktorý Slovan vyfasoval je jedným slovom smiešny na úrovni jeho viac »

Diaľnica D1, križovatka Triblavina

Na D1 pri Triblavine budú od soboty dopravné obmedzenia

19.10.2018 15:11

S obmedzením treba počítať od ranných hodín v sobotu 20. októbra do podvečerných hodín v nedeľu 28. októbra.

Mena, peniaze, euro, graf

Kažimírov rezort spúšťa odbornú diskusiu o výdavkových stropoch

19.10.2018 15:08

Ministerstvo financií otvára pri verejných financiách odbornú diskusiu o tzv. výdavkových stropoch. Môžu vytvárať tlak na reálne výdavky.

Lu Wej

Bývalý šéf propagandy v Pekingu sa pred súdom priznal ku korupcii

19.10.2018 14:54

Bol známy ako pevný zástanca vládneho dohľadu nad webom, odmietal kritiku, že úrady internet príliš cenzurujú.

lekari, doktor, zdravotnícrvo,

V Banskobystrickom kraji našli žltačku aj salmonelózu

19.10.2018 14:32

Žltačku hlásili z okresov Rimavská Sobota a Lučenec, kde sa vyskytla aj meningoková meningitíta a salmonelózu identifikovali v okrese Veľký Krtíš.

mathiass

Všetci sú ľudia , iba ja som človek...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 127223x
Priemerná čítanosť článkov: 6696x

Autor blogu

Kategórie